• Προγράμματα

Ευρωπαίοι φιλοξενούμενοι του 2ου Γυμνασίου Πύργου στο Λάτσειο Δημοτικό Μέγαρο

Καθηγητές του 2ου Γυμνασίου Πύργου μαζί με 9 εκπαιδευτικούς από τη Βουλγαρία, την Ιταλία, τη Πολωνία και τη Σλοβακία, στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος ERASMUS+, επισκέφτηκαν το Λάτσειο Δημοτικό Μέγαρο, την Δευτέρα 20/11/2017.

Ο Δ/ντής του 2ου Γυμνασίου κ. Γεώργιος Κομιώτης και οι καθηγήτριες του σχολείου μας Παρασκευή Ανδρουτσοπούλου, Αθηνά Παναγούλια και Αικατερίνη Ζούνη, συνόδευσαν τους φιλοξενούμενους καθηγητές κατά την επίσκεψή τους στο Δημαρχείο Πύργου.

Ο Δήμαρχος Πύργου κ. Γαβριήλ Λιατσής, μαζί με τον Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου και Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Δημήτρη Μεσσαλά, υποδέχθηκαν τους εκπαιδευτικούς. Παρόντες στην συνάντηση ήταν και η Δ/ντρια Διοικητικών υπηρεσιών κα Αντωνία Παπανικολάου καθώς και η Δ/ντρια Παιδείας κα Σοφία Ζάγκλη.

Στο τέλος της συνάντησης αντάλλαξαν δώρα και αναμνηστικές φωτογραφίες.

Σχόλια του τύπου

ilia24.gr