Διαγωνισμός Χαρταετού στο 2ο Γυμνάσιο Πύργου

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Περιβαλλοντολογικής Εκπαίδευσης με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Τόγια Παναγιώτη, διενεργήθηκε μαθητικός διαγωνισμός με τίτλο: «Αυτοσχέδιοι Χαρταετοί».

Πιο συγκεκριμένα, οι μαθητές του σχολείου κατασκεύασαν χαρταετούς με φαντασία, δημιουργικότητα και μεράκι. Τα έργα τους αξιολογήθηκαν με κριτήριο την Πρωτοτυπία, την Καλαισθησία και την Κατασκευαστική Τεχνική από την επιτροπή Καθηγητών που αποτελείτο από τους: Φραγκέσκου Ιωάννα (Φιλόλογος-Υποδιευθύντρια), Τόγιας Παναγιώτης (Τεχνολόγος), Θεοδούλου Αλέξανδρος (Εικαστικός).

Ακολούθως, ο Διευθυντής του σχολείου, κ. Γεώργιος Κομιώτης, συνεχάρη όλους τους μαθητές-τριες για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό ( 52 συμμετοχές), επαίνεσε τα καλύτερα έργα και στη συνέχεια η κριτική επιτροπή επέδωσε στους μαθητές-τριες συμβολικά εκπαιδευτικά δώρα και διένειμε βεβαιώσεις συμμετοχής σε όλους τους μαθητές που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό.

Βραβευθέντες μαθητές-τριες
  1. Βραβείο Καλαισθησίας: Βερμέ Διονυσία του Ηλία