• Δράσεις
  • Διαγωνισμοί - Φεστιβάλ

Βράβευση μαθητών του σχολείου μας, που διακρίθηκαν σε διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

Οι μαθητές του σχολείου μας, που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς μαθηματικών "Θαλής" και "Δημήτρης Ζούνης", βραβεύτηκαν το Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018, σε εκδήλωση που διοργάνωσε το Παράρτημα Ν. Ηλείας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας «Ιππίας ο Ηλείος».

Η εκδήλωση, πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του 1ου Γυμνασίου Πύργου, και βραβεύτηκαν:

• οι μαθητές της Α' τάξης που διακρίθηκαν στον 2ο τοπικό διαγωνισμό «Δημήτρης Ζούνης»
          Αυγερινόπουλος Χρήστος
          Βρύνας Κωνσταντίνος
          Γιαννικούλη Διονυσία
          Καραγέωργας Θοδωρής - Παναγιώτης
          Παπαδέας Λεωνίδας - Φώτης
  • οι μαθητές που διακρίθηκαν στον 78ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό (Π.Μ.Δ.) Μαθηματικών «Θαλής»
          Αυγερινοπούλου Γεωργία, Β' τάξη
          Κόρδας Μάρκος Δημήτριος, Β' τάξη
          Αναστασόπουλος Σωτήριος Εφραίμ,  Γ' τάξη
          Κατσιαρδάμης Κυριάκος, Γ' τάξη
          Λάλης Σπύρος,  Γ' τάξη
          Πένταρης Κωνσταντίνος,  Γ' τάξη

Ακόμη βραβεύτηκε η καθηγήτρια μαθηματικών κ. Ασπασία Κουκλαμάνη η οποία, εθελοντικά, προετοίμασε τους επιτυχόντες του διαγωνισμού «Θαλής» για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό «Ευκλείδης» που διεξήχθη στις 20/1/2018.

Ευχόμαστε στα παιδιά συγχαρητήρια και να έχουν πάντα επιτυχίες.

Σχόλια του τύπου: