Διακρίσεις στους Σχολικούς Αγώνες Πετοσφαίρισης

peto0

Στο πλαίσιο του σχολικού πρωταθλήματος πετοσφαίρισης (βόλεϊ) Γυμνασίων που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Αμαλιάδας συμμετείχε η μεικτή ομάδα του 2ου Γυμνασίου Πύργου,στις 18/05/2023, υπό την επίβλεψη και καθοδήγηση της καθηγήτριας Φυσικής Αγωγής κ. Φανής Δανελιάν, με άριστη παρουσία και με μεγάλη επιτυχία.

Στην ομάδα συμμετείχαν οι μαθητές/τριες:

Ασημάκης Διονυσόπουλος, Ντιάκοβ Δημήτριος, Μαχαίρα Μαρία, Νικολακοπούλου Δήμητρα, Παζαρά Διονυσία, Παπαδημητρίου Θεοδώρα, Κακκάση Αθηνά, Τσεμπενέκας Γεώργιος, Γκιτζίρη Αγγελική, Θεοδωρόπουλος Γεώργιος, Ρούντης Γεώργιος και Διαβάτης Παναγιώτης.

Οι συνεχείς νίκες τους στους αγώνες πρόσφεραν χαρά, ενθουσιασμό και συγκίνηση στους μαθητές-τριες, αλλά πάνω από όλα τους δίδαξαν την αντοχή, την υπομονή, την επιμονή, την αγωνιστικότητα, την εργατικότητα, τη δύναμη, την κοινωνικότητα και τους όπλισαν με αρετές και δεξιότητες ώστε να αποτελούν μέλη μιας κοινωνίας που αντιλαμβάνεται και αποδέχεται τη διαφορετικότητα και καλλιεργεί την ιδέα του αλληλοσεβασμού και της ανεκτικότητας.

Την αποστολή στην Αμαλιάδα εκτός της κ. Φ. Δανιελιάν συνόδευσε και η κ. Θεοδώρα Μπουροπούλου.

Ακολουθούν φωτογραφίες:

peto1

peto2

Δείτε την δημοσίευση στον τοπικό τύπο   εδώ   .