• Αρχική
  • Ανακοινώσεις

Συμμετοχή της χορωδίας του 2ου Γυμνάσιου Πύργου στις εκδηλώσεις για τη φωταγώγηση του Χριστουγεννιάτικου Δέντρου της πόλης

Το 2ο Γυμνάσιο Πύργου με χαρά αποδέχτηκε την πρόσκληση του ΔΟΠ Πύργου και θα συμμετάσχει με τη χορωδία του στις εορταστικές εκδηλώσεις στο πλαίσιο φωταγώγησης του Χριστουγεννιάτικου δέντρου της πόλης μας, την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της χορωδίας του σχολείου θα πλαισιώσουν την εκδήλωση με κάλαντα και χριστουγεννιάτικα τραγούδια χαρίζοντας ευχάριστες νότες στο πνεύμα των ημερών και θα μεταδώσουν μηνύματα των Χριστουγέννων για ελπίδα, αισιοδοξία, χαρά, προσφορά, αλληλεγγύη, πίστη και αγάπη. Τη χορωδία του σχολείου διευθύνει η κ. Κωνσταντίνα Σακκά-Κυρίτση.