Το σχολείο μας.

Υλοποίηση προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων 2023-2024

istoselidak-programmatasxolikondratiriothton-thumbnail.jpg

Το σχολικό έτος 2023-2024 υλοποιούνται στη σχολική μας μονάδα τα εξής προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων:

Πρόγραμμα πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο: «Τα Μνημεία της πόλης γύρω μας μαρτυρούν την ιστορία της» με Συντονίστρια εκπαιδευτικό τη Διευθύντρια του σχολείου κ. Μαρία Μπαντούνα, ΠΕ06 Αγγλικής Γλώσσας και συμμετέχουσες εκπαιδευτικούς την κ. Αθηνά Παναγούλια ΠΕ06 Αγγλικής γλώσσας και κ. Παναγιώτα Τσαγκαρουσιάνου, ΠΕ02 φιλόλογο.

Πρόγραμμα πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο: «Ορκιστείτε Παρακαλώ» με Συντονίστρια εκπαιδευτικό την κ. Παναγιώτα Ρούτουλα, ΠΕ78 κοινωνικών επιστημών και συμμετέχουσες εκπαιδευτικούς την κ. Δέσποινα Ηλιοπούλου ΠΕ07 Γερμανικής γλώσσας, Υποδιευθύντρια και κ. Κωνσταντίνα Νικολοπούλου, ΠΕ02 φιλόλογο.

Πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης με τίτλο: «Προσέχουμε για να έχουμε» με Συντονίστρια εκπαιδευτικό την κ. Κωνσταντίνα Νικολοπούλου, ΠΕ02 φιλόλογο και συμμετέχουσες εκπαιδευτικούς την κ. Μαρία Φωτιάδη, ΠΕ03 μαθηματικό και την κ. Παναγιώτα Σπυροπούλου, ΠΕ04.01 φυσικό.

Επίσης, υλοποιείται το πρόγραμμα eTwinnng με τίτλο «A mile in my shoes» με Συντονίστρια εκπαιδευτικό την κ. Αναστασία Διαμαντοπούλου, ΠΕ06 Αγγλικής Γλώσσας και συμμετέχουσες εκπαιδευτικούς τη Διευθύντρια κ. Μαρία Μπαντούνα, ΠΕ06 Αγγλικής γλώσσας, την κ. Δέσποινα Ηλιοπούλου ΠΕ07 Γερμανικής γλώσσας, Υποδιευθύντρια, την κ. Αρετή Αργυρίου, ΠΕ03 μαθηματικό και την κ. Αθηνά Παναγούλια, ΠΕ06 Αγγλικής γλώσσας.