Πρόσκληση: “Μικροί, μεγάλοι στην ορμή της εφηβείας”

efiveia

Στο 2ο Γυμνάσιο Πύργου, σε συνεργασία με  το Κέντρο Πρόληψης ‘’Παρεμβάσεις’’ άρχισαν από τη Δευτέρα 7 Νοεμβρίου και από 17.30- 19.30, να πραγματοποιούνται συναντήσεις γονέων για τις προκλήσεις ενηλικίωσης, μικρών και μεγάλων, την περίοδο της εφηβείας.

Συντονίστρια της ομάδας η κ. Διονυσία Γκομώλη, κοινωνική λειτουργός του Κέντρου Πρόληψης. Οι συναντήσεις θα συνεχιστούν δύο φορές την εβδομάδα, μέχρι και 12 Δεκεμβρίου.

Η συμμετοχή των γονέων είναι μεγάλη γιατί η εφηβεία είναι μια περίοδος ορμητικών και ποικίλων αλλαγών, που οδηγεί μικρούς και μεγάλους σε μια πορεία αναπροσαρμογής της σχέσης τους. Να σημειωθεί ότι οι "Παρεμβάσεις" συνεργάζονται με τον ΟΚΑΝΑ και οι υπηρεσίες του Κέντρου Πρόληψης παρέχονται δωρεάν.

Η παρούσα πρόσκληση δημοσιεύτηκε και στο τοπικό τύπο εδώ και εδώ .