Το σχολείο μας.

Ο Αγιασμός για τη σχολική χρονιά 2023-2024

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2023-2024 στη σχολική κοινότητα του 2ου Γυμνασίου Πύργου.

Στον αγιασμό παρέστησαν ο Δήμαρχος Πύργου, κ. Παναγιώτης Αντωνακόπουλος, η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φυσικών Επιστημών, κ. Μαρία Μπίρμπα, η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Αγγλικής Γλώσσας, κ. Σοφία Κουζούλη, η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Γυμνασίου Πύργου, κ. Μάρθα Ιακωβίδου, γονείς και κηδεμόνες των μαθητών.

Τις ευχές τους για καλή σχολική χρονιά και καλή πρόοδο απηύθυναν σε μαθητές, γονείς και κηδεμόνες ο κ. Αντωνακόπουλος και η κ. Κουζούλη.

Τέλος, η Διευθύντρια του σχολείου κ. Μαρία Μπαντούνα, απευθύνθηκε στους μαθητές, τους καλωσόρισε και τους ευχήθηκε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία, αισιοδοξία και πολλές επιτυχίες.