Χριστουγεννιάτικο bazaar 2015

Το σχολείο μας συμμετείχε και φέτος στο χριστουγεννιάτικο bazaar που διοργανώθηκε στο χώρο του πάρκου ΣΠΚ από τις 18 έως και τις 24 Δεκεμβρίου 2015.

Στην εκδήλωση, την οποία διοργάνωσε ο Δήμος Πύργου σε συνεργασία με την ΔΕΠ ΑΕ ΟΤΑ, σχολεία, σχολές χορού και συλλόγους του Πύργου, παρουσιάστηκαν κάλαντα, τραγούδια, χοροί και άλλα δρώμενα από μικρούς και μεγάλους μαθητές. Τα εγκαίνια πραγματοποιήθηκαν παρουσία πλήθους κόσμου και πολλών παιδιών, καθώς όλες οι εκδηλώσεις που είχαν προγραμματιστεί και ήταν αφιερωμένες στα Χριστούγεννα, έγιναν από τα παιδιά για τα παιδιά!

Στο περίπτερο του σχολείου μας, οι επισκέπτες μπορούσαν να βρουν διάφορες δημιουργίες των μαθητών, όπως χειροποίητες διακοσμητικές κατασκευές και κοσμήματα από φυσικά υλικά, ημερολόγια, σαπουνάκια, ελαιόλαδο, μαρμελάδες και γλυκά. Οι μαθητές του σχολείου μας ήταν εκεί, για να παρουσιάσουν τις πρωτότυπες κατασκευές, που είχαν φτιάξει με ελάχιστα έξοδα, αλλά πολλή φαντασία!!!