• Δράσεις
  • Άλλες Δράσεις

Συμμετοχή του σχολείου μας στο πρόγραμμα το «Αστέρι της Ευχής» Make A Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)

Το σχολείο μας συμμετέχει στο πρόγραμμα το «Αστέρι της Ευχής» από τον οργανισμό Make A Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος).

Μαθητές και εκπαιδευτικοί αγκάλιασαν τη δράση και με τη συμβολική δωρεά των 2 ευρώ συνεισφέρουν με το δικό τους Αστέρι Ευχής και έχουν την ευκαιρία να βοηθήσουν να εκπληρωθούν ακόμη περισσότερες ευχές παιδιών με σοβαρές ασθένειες και να τους δώσουν δύναμη και αισιοδοξία για να συνεχίσουν να αγωνίζονται.

Οι μαθητές μας, στέλνοντας τις δικές τους ευχές, δημιουργούν μια αλυσίδα αγάπης και στήριξης και επικοινωνούν με τα παιδιά ευχών για να ενισχύσουν τον αγώνα τους, δίνοντας τους χαρά και ελπίδα! Επίσης, οι μαθητές του σχολείου θα λάβουν μέρος στον δημιουργικό διαγωνισμό του προγράμματος Αστέρι της Ευχής με συμμετοχή στις κατηγορίες «Σχεδίασε το Αστέρι σου» και «Τραγούδι» προβάλλοντας την αξία του εθελοντισμού, της αλληλεγγύης και της προσφοράς.

Τον συντονισμό της δράσης έχουν οι εκπαιδευτικοί: κ. Μαρία Μπαντούνα, Αγγλικής Γλώσσας, Διευθύντρια, κ. Δέσποινα Ηλιοπούλου, Γερμανικής Γλώσσας, Υποδιευθύντρια, κ. Κωνσταντίνα Σακκά - Κυρίτση, Μουσικής, Υποδιευθύντρια και κ. Αθηνά Παναγούλια, Αγγλικής Γλώσσας.