Doodle 4 Google

Το σχολείο μας πήρε, φέτος, μέρος στον πρωτότυπο διαγωνισμό της Google, ?Doodle 4 Google? στον οποίο μαθητές από όλη την Ελλάδα καλούνται να χρησιμοποιήσουν τη δημιουργικότητά τους για να σχεδιάσουν το λογότυπο της Google.

Τα doodles είναι ξεχωριστές εκδόσεις του λογοτύπου της Google στην αρχική της σελίδα.

Το θέμα του φετινού διαγωνισμού είναι «Η Ελλάδα μου» και θα πρέπει το doodle το οποίο θα σχεδιάσουν οι μαθητές να αντικατοπτρίζει την δική τους άποψη για την Ελλάδα. Ο διαγωνισμός ξεκίνησε στις 26 Φεβρουάριου 2013 και η υποβολή των doodles έληξε στις 29 Μαρτίου 2013. Κάθε σχολείο είχε δικαίωμα υποβολής μέχρι 6 doodles. Η συμμετοχή των μαθητών ήταν αρκετά μεγάλη και τα doodles που διακρίθηκαν στο σχολείο μας για να σταλούν στο διαγωνισμό φαίνονται παρακάτω. Οι μαθητές που τα σχεδίασαν είναι:

Ασημακοπούλου Μαρία
Βασιλονικολιδάκη Νεφέλη