• Δράσεις
  • Αθλητισμός

Πρωτιά στην Α' Φάση Σχολικών Αγώνων Ανώμαλου Δρόμου

Με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκε στις 14/1/2016 η Α' φάση των Σχολικών Αγώνων Ανωμάλου Δρόμου στο Δημοτικό Στάδιο της Αμαλιάδας στα πλαίσια του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος.

Μεγάλη επιτυχία και για το 2ο Γυμνάσιο Πύργου καθώς τα τρία ψηλότερα σκαλιά του βάθρου κατέλαβαν μαθητές του σχολείου μας, οι οποίοι περνούν στην επόμενη φάση. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι νικητές των τελικών μοριοδοτούνται για την εισαγωγή τους σε σχολές Φυσικής Αγωγής κ.α.

Την ευθύνη για την ομαλή διεξαγωγή των αγώνων είχε το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Ηλείας, ενώ ανάμεσα σε αυτούς που παρακολούθησαν τους αγώνες ήταν ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του νομού κ. Βασίλειος Δημητρέλλος και ο Σχολικός Σύμβουλος Φυσικής Αγωγής Νομού Ηλείας κ. Γεώργιος Σιακής.